Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Tipy pro vaši domácnost

Bezpečí na prvním místě aneb přístroje a zařízení, které ochrání váš domov

28. 5. 2023

Každý z nás zcela jistě touží zabezpečit a ochránit svou rodinu. I když dnes existují mobilní telefony a v případě jakéhokoliv problému je možné hned volat, i tak je důležité nebezpečí krádeže a případnému ublížení na zdraví aktivně předcházet. Navíc zabezpečení domácnosti je podstatné i pro ochranu osobních věcí, a to nejen v době dovolené, ale i při odchodu do práce. Zpravidla existují tři typy ochrany, ze kterých si jistě vyberete to právě řešení pro vás i celou rodinu.

 

Jak připravit dům na příchod fotovoltaické elektrárny?

19. 5. 2023

Fotovoltaické elektrárny jsou dnes stále populárnější zdroj energie pro domácnosti. Díky nim může být vaše bydlení nejen soběstačnější, ale také ekologičtější a finančně výhodnější. Pokud se chystáte na montáž fotovoltaických panelů na vašem domě, je důležité se na tento krok pečlivě připravit. V tomto článku se podíváme na několik klíčových kroků, které vám pomohou získat co největší užitek z vaší nové fotovoltaické elektrárny.

Úchytky – mít nebo nemít to je otázka

17. 5. 2023

Úchytky v kuchyni – ano či ne? To je to, oč tu běží.
Každý, kdo plánuje pořízení nové kuchyně, se musí rozhodnout, zda nový kuchyňský nábytek bude s úchytkami, nebo bez nich. Toto rozhodnutí může ovlivnit nejen vzhled kuchyně, ale také její funkčnost a celkovou ergonomii. 

Sezení na okně je trendy

16. 5. 2023

Sedací okna jsou oblíbeným prvkem interiérů mnoha domů a bytů. Nejenže vytvářejí útulnou atmosféru, ale také výrazně povznesou celou místnost. Sedací okno může být ideálním místem pro relaxaci, čtení nebo dokonce i spaní.

Jak rekuperace pomáhají v boji s alergiemi

4. 5. 2023

V dnešní době trpí mnoho lidí alergiemi, které mohou být způsobeny různými faktory. Jedním z nich je často také špatná kvalita ovzduší v interiérech. A právě v takovémto případě může být skvělým řešením instalace rekuperačního systému. Ten dokáže pomoci tím, že efektivně snižuje počet alergenů a zlepšuje tak kvalitu vzduchu v místnosti.

5 nejlepších pokojových rostlin vhodných do ložnice

29. 4. 2023

Ložnice je místo, kde by se správně neměly vyskytovat žádné rostliny, nebo jen jejich minimum. Důvod je jednoduchý, ubírají nám totiž při spánku kyslík. Ne u všech květin však toto pravidlo platí. Právě naopak existují rostliny, které se do ložnice doporučují a se spánkem nám mohou pomoci. Chcete se i vy vyspat do růžova? Tak dejte na naše rady a zlepšete kvalitu vašeho spánku i prostřednictvím pokojových rostlin.

 

6 tipů, jak přimět mravence odstěhovat se z vaší zahrady

29. 3. 2023

Mravenci jsou užiteční tvorové, kteří však při svém přemnožení mohou způsobit velkou neplechu v naší zahradě. S příchodem jara se obvykle začínají usazovat na trávníku a dalších plodinách, které svědomitě pěstujeme. Existují tedy nějaká řešení, jak mravence přesvědčit, aby šli o dům dál? Samozřejmě! Dokonce si můžete zkusit více možností a vybrat si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Konkrétní tipy vám přinášíme v dnešním článku.

Bezrámová okna, ničím nerušený výhled

15. 3. 2023

Bezrámová okna jsou moderním desingovým prvkem, který se v architektuře stává stále populárnější. Existují různé typy oken, které lze označit jako „bezrámová“. Nicméně aby byla skutečně bezrámová, musí být bez jakéhokoli viditelného rámu nebo lišty. Tento typ oken poskytuje maximální výhody, jako je lepší výhled, zvýšený tok přirozeného světla a větší neprůzvučnost. Tato okna mají větší schopnost tlumit hluk zvenčí, což může být výhodu pro ty, kteří žijí v rušných oblastech nebo v blízkosti komunikací.

Monstera – děrovaná kráska, která znovu čelí velké oblíbenosti

25. 2. 2023

Rostlina, která se často objevuje v domácnostech a zároveň i v reklamním prospektech týkající se bydlení. To je monstera. Pokojová rostlina, která k vám domů přinese kus džungle. Jak ji správně pěstovat a kde se jí bude nejvíce dařit? To a mnohem více vám prozradíme v níže uvedeném článku.

Sukulent, který přináší peníze a může se stát bonsají. To je tlustice!

28. 1. 2023

Tlustice je nenáročná sukulentní rostlina, která je známá svým baculatým tvarem a pověstí o bohatství. V interiéru vypadá nejen krásně, ale má i řadu dalších benefitů. Jak ji ale správně pěstovat a dopřát jí ty nejlepší podmínky?

Rozměry kuchyňské linky

6. 12. 2022

Existuje několik základních ergonomických pravidel, které když v kuchyni uplatníte, bude se vám v ní mnohem lépe pracovat. Prim hrají pochopitelně výšky a délky.

Pergola Brustor B720

18. 10. 2022

Bioklimatická pergola Brustor B720 je úplnou novinkou na trhu s pergolami. Spojuje v sobě výhody bioklimatické a prosklené pergoly, vycházející z modelu B200 (XL) od stejnojmenné značky.

 

Jaký je postup při výsevu trávníku

31. 8. 2022

Plánujete výsev trávníku? Líbí se vám představa krásně zelené plochy, která by zútulnila bezprostřední okolí vašeho domu?

Výstavba domu na klíč

27. 7. 2022

Výstavba domu na klíč je v současnosti velmi elegantním řešením pořízení nového bydlení. Doby, kdy bylo snazší stavět svépomocí, jsou zřejmě (minimálně na několik let) pryč. Mezi lidmi totiž pomalu ubývá manuálně zručných laiků, jež jsou zároveň ochotní odpoledne či víkendy věnovat práci na „cizím“. 

Kotevní technika: Jak zvolit kotvy do betonu

28. 6. 2022

Ocelové kotvy jsou mechanické upevňovací prvky, které přenáší těžké zatížení do betonu. Víte, kde všude můžete tyto kotvy využít a jak vybrat správnou kotevní techniku pro váš projekt? Vše potřebné se dozvíte v dnešním článku.

6 kroků, jak zvýšit hodnotu vašeho bytu

3. 4. 2022

Chystáte se prodávat a byt rádi byste za něj utržili co nejvíce peněz? To je pochopitelné. Přinášíme vám 6 tipů prověřených léty zkušeností, které jeho hodnotu mohou navýšit.