Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Tipy pro vaši domácnost

Nebezpečí zvané pokojové rostliny, aneb které rostliny si nepořizovat s domácími mazlíčky

Pokojové rostliny dodávají našim domácím krásu, čerstvý vzduch a příjemnou atmosféru, ale ne všechny jsou pro naše domácí mazlíčky bezpečné. Mnoho běžných pokojových rostlin obsahuje toxické látky, které mohou pro naše zvířecí společníky představovat velké riziko. Je důležité tyto nebezpečné rostliny znát a zajistit, že budou mimo dosah. Přece jen prevence je vždy mnohem lepší než případná léčba následků.

Čistíme pračku – jednoduše a efektivně

Pračka je zařízení, které spousta domácností používá prakticky denně. Je tedy logické, že časté používání způsobuje nejen opotřebení, ale i zanesení částí pračky. Jednou za čas je tedy vhodné vrhnout se na její očistu. Výsledkem bude svěžejší a voňavé prádlo a zcela jistě delší životnost přístroje. Jak na to efektivně a snadno? To vám prozradíme v dnešním článku. Navíc nepotřebujete ani žádné drahé čistící prostředky!

 

Proč impregnovat koberec

Impregnace je běžnou součástí péče o koberec. Jestliže jste si pořídili nový, ať v metráži nebo kusový, neváhejte impregnaci použít nebo oslovit zkušenou firmu, která tuto službu nabízí. Stejně tak o impregnaci popřemýšlejte, pokud jste si nechali koberec vyčistit a chcete jej následně ošetřit, aby vydržel déle čistý.

Jak poznat, že je nejvyšší čas na opravu střechy

Střecha je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Chrání nás před nepříznivým počasím a pomáhá udržovat v interiéru příjemné klima. Proto je důležité, aby byla v dobrém stavu. Jak ale poznáte, kdy je čas na opravu střechy?

Jarní dekorace do každé domácnosti

Sice máme ještě zimní období, ale sami víte, že čas letí jako o závod a ani se nenadějeme a budeme tu mít opět jaro. Čas, kdy se příroda pomalu probouzí ze zimního spánku a opět vše začíná ožívat. To samé platí i pro vaši domácnosti. Zatímco zimní doplňky jsou často v bílých či světlých tónech, na jaře nastává změna a je načase rozzářit domácnost nejrůznějšími barvami. Jak na to a které jarní dekorace by rozhodně neměly chybět ve vašem domově? To a mnohem více vám prozradíme v dnešním článku.

Jak udělat ze své zahrady domov pro ptactvo?

Zahrada není jen prostorem pro rostliny, ale i pro živočichy. Jejich přítomnost je nejen prospěšná, ale důležitá i pro celkový ekosystém. Pokud s přítomností živočichů nemáte problém, můžete jim svou zahradu speciálně přizpůsobit. Určitě jste již slyšeli o domečkách pro hmyz, kde se často ubytovávají hlavně včelky, které následně opylovávají rostliny ve vaší zahradě. V dnešním článku však nebudeme cílit na drobný hmyz, ale na ptactvo. Jejich přítomnost v přírodě je taktéž velmi podstatná a svým zpěvem a výskytem dokáží krásně oživit každý všední den. Jak jim pobyt v zahradě zpříjemnit a co jistě ocení?

Opěrné zdi z betonu: Pevný základ pro vaši stavbu

Betonové opěrné zdi jsou základním stavebním prvkem, který poskytuje stabilitu a ochranu pro různé typy konstrukcí a terénní úpravy. Tyto zdi mají širokou škálu využití, ať už se jedná o podpěru svahu, zpevnění terénu, nebo estetický prvek zahrady. V tomto článku se podíváme na výhody a různé aplikace betonových opěrných zdí.

Celoskleněné dveře

Potřebujete opticky zvětšit prostor? Chcete ve svém domově nějakou skvělou inovaci? Potřebujete doma nebo v kanceláři více světla? A přemýšlíte, jak to zařídit? Možná pro vás máme odpověď. Slyšeli jste někdy o celoskleněných dveřích nebo stěnách? Dveřích vyrobených z bezpečnostního skla, které dokáží naprosto změnit vzhled místnosti? Nejspíš se k vám nějaké nenápadné informace dostaly, ale nevěnovali jste jim pozornost. Nyní je ten pravý čas takové informace získat.

Údržba oken a dveří

Údržba oken a dveří je důležitý zásah pro udržení plné funkčnosti, bezpečnosti a dokonalého estetického vzhledu těchto součástí rodinného domu či bytu. Nejvhodnější je provádět údržbu během podzimních či jarních měsíců, kdy teploty vnějšího prostředí a vlhkost vzduchu dosahují optimálních hodnot. V tomto článku vás seznámíme s některými praktickými radami týkajícími se údržby oken a dveří.

Kvalitní betonové podlahy na klíč

Pokud hledáte kvalitní betonové podlahy v Praze, pak jste na správném místě. Naše společnost se specializuje na instalaci betonových podlah pro administrativní části průmyslových budov, kde není potřeba vysoká pevnost pro stroje, ale jedná se o pochozí místnosti, kde maximální zatížení je do 400 kg/m2.

Boj s vodním kamenem aneb prevence a konkrétní tipy, jak se ho navždy zbavit

Úklid koupelny patří bezpochyby k jednomu z nejnáročnějších. Přeci jen se jedná o místo, kde je často umístěna i toaleta a jsou zde tedy přítomny nejrůznější bakterie a viry. Nejen z tohoto důvodu je nutné udržovat tento prostor stále čistý a dbát na důkladný úklid. Jeho absence totiž kromě jiného může způsobit nežádoucí usazování vodního kamene, který vás pak ve výsledku může velmi potrápit. Kapky zaschlé vody dokážou zcela změnit vzhled všech koupelnových zařízení a tím způsobit jeho znehodnocení. Naštěstí existují jisté kroky sloužící jako prevence i řešení při již vzniklých problémech.

 

Krásný trávník i v létě aneb jak předejít vysychání

Trávník je dominantou celé zahrady. Zejména v létě si jeho benefity užívají všichni členové rodiny. Co je totiž lepšího, než se projít s bosými nohami v trávě? Jak, ale trávník udržet krásný a svěží, když venku panují vysoké teploty? Nebojte, je to možné. Jen je nutné dodržovat několik zásad.

Postrach všech pěstitelů aneb jak se zbavit mšic

Ať už jste zkušení zahrádkáři, nebo se spíše věnujete pěstování pokojových rostlin, jistě jste již měli tu čest poznat různobarevné broučky, odborně zvané mšice. Jedná se o polokřídlý hmyz, který se extrémně rychle množí a tím devastuje napadenou rostlinu. Ta následně pomaleji roste a může dokonce i zahynout. Naštěstí však existují účinné prostředky a babské rady, které si s tímto nepřátelským hmyzem poradí. Tak vzhůru do boje!

Stavební začátky a jak si je ulehčit

Kdo někdy začínal s jakoukoliv stavbou, moc dobře ví, že to není nic jednoduchého. Musíte si dobře rozmyslet, jak začnete a čím budete pokračovat. Co je ale jisté, rozhodně se nevyhnete tomu, čemu se říká zemní práce.

S filtry na vodu budete mít konečně jistotu čisté vody v domácnosti

Bez ohledu na to, zda jste či nejste příznivci zdravého životního stylu, pitím čisté vody dáváte svému tělu tu nejlepší tekutinu, kterou mu můžete dopřát. Otázkou však zůstává, jestli to, co vám doma teče z kohoutu je skutečně čistá voda.

Bezpečí na prvním místě aneb přístroje a zařízení, které ochrání váš domov

Každý z nás zcela jistě touží zabezpečit a ochránit svou rodinu. I když dnes existují mobilní telefony a v případě jakéhokoliv problému je možné hned volat, i tak je důležité nebezpečí krádeže a případnému ublížení na zdraví aktivně předcházet. Navíc zabezpečení domácnosti je podstatné i pro ochranu osobních věcí, a to nejen v době dovolené, ale i při odchodu do práce. Zpravidla existují tři typy ochrany, ze kterých si jistě vyberete to právě řešení pro vás i celou rodinu.