Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Jarní dekorace do každé domácnosti

Sice máme ještě zimní období, ale sami víte, že čas letí jako o závod a ani se nenadějeme a budeme tu mít opět jaro. Čas, kdy se příroda pomalu probouzí ze zimního spánku a opět vše začíná ožívat. To samé platí i pro vaši domácnosti. Zatímco zimní doplňky jsou často v bílých či světlých tónech, na jaře nastává změna a je načase rozzářit domácnost nejrůznějšími barvami. Jak na to a které jarní dekorace by rozhodně neměly chybět ve vašem domově? To a mnohem více vám prozradíme v dnešním článku.

Věnec nejen na dveře

Stejně jako adventní věnec patří neodmyslitelně k vánočním dekoracím, tak i jarní věnec patří k jaru a Velikonocům. Věncem však nemusíte ozdobit jen vstupní dveře, ale krásně vám poslouží i na stole. Navíc si ho lze snadno vyrobit i zcela sami. Postačí vám k tomu jen proutí, drát, tavná pistole či lepidlo a dekorace dle vašeho vkusu. Nejprve si vytvořte základnu pro věnec, kterou může být například květináč a poté pomocí proutí kopírujte vybraný tvar. Dle potřeby lze následně proutí zkrátit a přizpůsobit jeho délku. Tvar věnce dostatečně stáhněte drátkem, tak, aby nehrozilo, že se vám proutí rozplete a věnec ztratí svůj tvar. Po vyhotovení základny lze přistoupit k té zábavnější fázi, a to ke zdobení. Kromě přírodnin můžete využít i nejrůznější dekorační předměty. Od velikonočních kraslic až po různé figurky zajíčků, ptáčků apod. Všechny zmíněné dekorace lze snadno připevnit zmíněnou tavnou pistolí nebo lepidlem. Skvělým doplňkem je mimo jiné i mašle a pentle, které neodmyslitelně k období jara a Velikonoc patří.

Pusťte s jarem do své domácnosti i květiny

I když dnes již neplatí, že v zimě je spousta zboží nedostupného, je přeci jen sezónnost určitého zboží znát. My budeme hovořit konkrétně o květinách, které v našich podnebných podmínkách v zimě nerostou a musí se tedy dovážet. Zima však působí i v ostatních oblastech, a proto nabídka ani tak není zcela pestrá. S blížícím se jarem se však regály postupně zaplňují záplavou krásně barevných květů. Řeč je zejména o tulipánech. Ty jsou nejen krásné, ale i efektivní dekorací do každého domova. Stačí je dát do vázy a umístit do kuchyně či obývacího pokoje a celý prostor bude ihned působit veseleji.

Barevné textilie dokáží zázraky

Vyměňte těžké zimní deky a polštáře za lehčí, jarní varianty. Pastelové barvy, jemné vzory a svěží materiály jako lněný nebo bavlněný textil, okamžitě promění atmosféru vaší domácnosti.

Vůni květin lze doplnit svíčkami či difuzéry

Květiny jsou samy o sobě voňavé, ale často nedokáží provonět celé prostory bytu nebo domu. Pokud jste tedy milovníky jarní atmosféry a chcete ji cítit v každém koutu své domácnosti jsou skvělým řešením vonné svíčky a difuzéry. Svíčky existují v nepřeberném množství aromat, a to stejné platí i pro aroma oleje, které se dávají právě do difuzérů.

Dekorační předměty v různých podobách

Pro každé roční období jsou typické určité dekorační předměty. U Vánoc to jsou sobi, stromečky či andělíčci a u jara nejrůznější druhy ptáčků, kraslic, zajíčků, květin apod. Ty lze umístit na komody, konferenční stolky nebo police. Nezapomeňte však, že nic se nemá přehánět a v současné době platí trend minimalismu. Platí tedy, že „méně je někdy více“. Lepší je zvolit méně dekorací ve stejných tónech a ty různě rozmístit po celé domácnosti.

Dekorování je nejen kreativní, ale i zábavnou činností

Jarní dekorace do domácnosti jsou skvělým způsobem, jak přivést do vašeho domova novou energii a radost. Sledujte aktuální trendy, ale především se inspirujte vlastními nápady. Jen tak totiž vytvoříte prostor, který bude odrážet vaši osobnost a lásku k jarnímu období. U DIY dekorací navíc nehrozí, že zbytek ulice bude mít na dveřích stejný věnec.

Fotografie