Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Úklid domu

Čistíme pračku – jednoduše a efektivně

Pračka je zařízení, které spousta domácností používá prakticky denně. Je tedy logické, že časté používání způsobuje nejen opotřebení, ale i zanesení částí pračky. Jednou za čas je tedy vhodné vrhnout se na její očistu. Výsledkem bude svěžejší a voňavé prádlo a zcela jistě delší životnost přístroje. Jak na to efektivně a snadno? To vám prozradíme v dnešním článku. Navíc nepotřebujete ani žádné drahé čistící prostředky!

 

Údržba oken a dveří

Údržba oken a dveří je důležitý zásah pro udržení plné funkčnosti, bezpečnosti a dokonalého estetického vzhledu těchto součástí rodinného domu či bytu. Nejvhodnější je provádět údržbu během podzimních či jarních měsíců, kdy teploty vnějšího prostředí a vlhkost vzduchu dosahují optimálních hodnot. V tomto článku vás seznámíme s některými praktickými radami týkajícími se údržby oken a dveří.

Boj s vodním kamenem aneb prevence a konkrétní tipy, jak se ho navždy zbavit

Úklid koupelny patří bezpochyby k jednomu z nejnáročnějších. Přeci jen se jedná o místo, kde je často umístěna i toaleta a jsou zde tedy přítomny nejrůznější bakterie a viry. Nejen z tohoto důvodu je nutné udržovat tento prostor stále čistý a dbát na důkladný úklid. Jeho absence totiž kromě jiného může způsobit nežádoucí usazování vodního kamene, který vás pak ve výsledku může velmi potrápit. Kapky zaschlé vody dokážou zcela změnit vzhled všech koupelnových zařízení a tím způsobit jeho znehodnocení. Naštěstí existují jisté kroky sloužící jako prevence i řešení při již vzniklých problémech.

 

Úklid koupelny

Jistě se mezi námi najdou tací, pro které je úklid domácnosti příjemným relaxem, a pohled na dokonale se lesknoucí podlahy a nábytek bez smítka prachu je naplňuje libými pocity. Je nás takových myslím menšina, pro většinu populace (a přiznejme, že emancipace neemancipace spíše tedy její ženskou část) představuje úklid nutné zlo a při posezení s kamarádkami se předháníme, komu která činnost více vadí. Mezi nejdiskutovanější činnosti patří jednoznačně úklid koupelny. Každý člen rodiny projde denně koupelnou několikrát, přítomnost vody a různých kosmetických či mycích přípravků předurčuje koupelnu být místem, kde je potřeba uklízet skutečně často.

Čistou sedačku získáte díky speciální péči odborníků

Pokud plánujete vyčištění sedací soupravy, pozvěte si na tuto speciální práci odborníky. Přijedou k Vám již vybaveni speciálním vysavačem, šetrným saponátem a uvedou Vaši sedačku do původního stavu. Veškeré usazené nečistoty dostanou ze sedačky rychle a bez následků. Zejména pokud jsou již v sedačce usazení roztoči, je nutná její důkladná očista.

Proč uklízet garáže? Kromě špíny tak zabráníte i nezdravým plísním

Jsou součástí vašeho obchodního centra, firmy nebo komerční budovy i garáže? Pak myslete na to, že je třeba pravidelně uklízet i tuto část budovy.

Mokré či mastné povrchy mohou být pro řidiče i jejich spolujezdce nebezpečné. Řidičům hrozí, že se při přesunu od auta k východu ušpiní, což je nepříjemné nejen tehdy, pokud míří na obchodní schůzku. Hlavně v zimě nebo v období dešťů, kdy z auta teče špinavá voda, tak navíc můžete napomoct vzniku různých plísní.