Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Rekonstrukce

Jak poznat, že je nejvyšší čas na opravu střechy

Střecha je jednou z nejdůležitějších součástí každého domu. Chrání nás před nepříznivým počasím a pomáhá udržovat v interiéru příjemné klima. Proto je důležité, aby byla v dobrém stavu. Jak ale poznáte, kdy je čas na opravu střechy?

Stavební začátky a jak si je ulehčit

Kdo někdy začínal s jakoukoliv stavbou, moc dobře ví, že to není nic jednoduchého. Musíte si dobře rozmyslet, jak začnete a čím budete pokračovat. Co je ale jisté, rozhodně se nevyhnete tomu, čemu se říká zemní práce.

Úchytky – mít nebo nemít to je otázka

Úchytky v kuchyni – ano či ne? To je to, oč tu běží.
Každý, kdo plánuje pořízení nové kuchyně, se musí rozhodnout, zda nový kuchyňský nábytek bude s úchytkami, nebo bez nich. Toto rozhodnutí může ovlivnit nejen vzhled kuchyně, ale také její funkčnost a celkovou ergonomii. 

Bezrámová okna, ničím nerušený výhled

Bezrámová okna jsou moderním desingovým prvkem, který se v architektuře stává stále populárnější. Existují různé typy oken, které lze označit jako „bezrámová“. Nicméně aby byla skutečně bezrámová, musí být bez jakéhokoli viditelného rámu nebo lišty. Tento typ oken poskytuje maximální výhody, jako je lepší výhled, zvýšený tok přirozeného světla a větší neprůzvučnost. Tato okna mají větší schopnost tlumit hluk zvenčí, což může být výhodu pro ty, kteří žijí v rušných oblastech nebo v blízkosti komunikací.

Rozměry kuchyňské linky

Existuje několik základních ergonomických pravidel, které když v kuchyni uplatníte, bude se vám v ní mnohem lépe pracovat. Prim hrají pochopitelně výšky a délky.

Výstavba domu na klíč

Výstavba domu na klíč je v současnosti velmi elegantním řešením pořízení nového bydlení. Doby, kdy bylo snazší stavět svépomocí, jsou zřejmě (minimálně na několik let) pryč. Mezi lidmi totiž pomalu ubývá manuálně zručných laiků, jež jsou zároveň ochotní odpoledne či víkendy věnovat práci na „cizím“. 

Kotevní technika: Jak zvolit kotvy do betonu

Ocelové kotvy jsou mechanické upevňovací prvky, které přenáší těžké zatížení do betonu. Víte, kde všude můžete tyto kotvy využít a jak vybrat správnou kotevní techniku pro váš projekt? Vše potřebné se dozvíte v dnešním článku.

6 kroků, jak zvýšit hodnotu vašeho bytu

Chystáte se prodávat a byt rádi byste za něj utržili, co nejvíce peněz? To je pochopitelné. Přinášíme vám 6 tipů prověřených léty zkušeností, které jeho hodnotu mohou navýšit.

Jaký vybrat okapový systém

Kolem okapového systému je stále mnoho otázek. Na trhu existuje řada materiálů, které mají své klady i zápory. Jaký okapový systém je tedy vhodný pro váš dům? Na to a mnohem více se pokusíme odpovědět dnešním článkem.

Jak využít podkroví

Podkroví rozhodně není radno vyškrtávat ze seznamu obytných částí domu. Prostor, který se tam skrývá, totiž nabízí nevídané možnosti. Ať už plánujete z podkroví udělat regulérní byt, nebo jenom další místnost(i), je třeba zamyslet se nad specifičností tohoto prostoru. Zkosená stěna vypadá kouzelně, a s trochou estetického cítění z ní lze udělat velkou přednost celého prostoru.

Revitalizace bytových domů

Každý dům i byt má určitou životnost. Většina z nás slyšela o tom, že panelové domy ze sedmdesátých let měly vydržet pouhých dvacet let a tudíž už nějaký ten pátek přesluhují. Bytová situace v naší republice však není růžová, nové byty se sice staví, ale jejich cena často dosahuje astronomických výšin. O něco „lidovější“ ceny najdeme u starších bytových domů. Zde však může potenciální zájemce narazit na poněkud neuspokojivý stav bytu. Řešením tohoto rébusu je revitalizace. Ať už jste majitelem celého bytového domu nebo jen jednoho bytu, revitalizací nejen zvednete komfort svého bydlení, ale především hodnotu nemovitosti.

Rekonstrukce bytu snadno a rychle

Při rekonstrukci bytových prostor se často potýkáte s otázkou časového plánu a finanční náročnosti. Pokud plánujete větší renovaci, vyplatí se Vám oslovit profesionální firmu, která se Vám v otázce peněz i času přizpůsobí a navrhne Vám vše na míru. Jestliže opravujete stávající byt, ve kterém žijete, bude nutné domluvit si přesný rozpis prací, abyste věděli, jak dlouho bude byt v rekonstrukci.

Koupelna na klíč snadno a rychle

Pokud plánujete celkovou změnu Vaší koupelny, oslovte odborníky na designy interiérů. Zajistí Vám kompletní projekt místnosti se všemi detaily a Vy získáte snadno konkrétní představu před započetím stavebních prací, na jejichž konci na Vás čeká praktická i originální koupelna.