Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Zahrada

Jak udělat ze své zahrady domov pro ptactvo?

Zahrada není jen prostorem pro rostliny, ale i pro živočichy. Jejich přítomnost je nejen prospěšná, ale důležitá i pro celkový ekosystém. Pokud s přítomností živočichů nemáte problém, můžete jim svou zahradu speciálně přizpůsobit. Určitě jste již slyšeli o domečkách pro hmyz, kde se často ubytovávají hlavně včelky, které následně opylovávají rostliny ve vaší zahradě. V dnešním článku však nebudeme cílit na drobný hmyz, ale na ptactvo. Jejich přítomnost v přírodě je taktéž velmi podstatná a svým zpěvem a výskytem dokáží krásně oživit každý všední den. Jak jim pobyt v zahradě zpříjemnit a co jistě ocení?

Krásný trávník i v létě aneb jak předejít vysychání

Trávník je dominantou celé zahrady. Zejména v létě si jeho benefity užívají všichni členové rodiny. Co je totiž lepšího, než se projít s bosými nohami v trávě? Jak, ale trávník udržet krásný a svěží, když venku panují vysoké teploty? Nebojte, je to možné. Jen je nutné dodržovat několik zásad.

Pergola Brustor B720

Bioklimatická pergola Brustor B720 je úplnou novinkou na trhu s pergolami. Spojuje v sobě výhody bioklimatické a prosklené pergoly, vycházející z modelu B200 (XL) od stejnojmenné značky.

 

Jaký je postup při výsevu trávníku

Plánujete výsev trávníku? Líbí se vám představa krásně zelené plochy, která by zútulnila bezprostřední okolí vašeho domu?

Rizikové kácení stromů a důvody, proč se do něj nepouštět svépomocí

Rizikové kácení stromů se týká především vzrostlých stromů, které je potřeba postupným kácením doslova odřezávat. V tomto bodě ale nastává zvýšené riziko zranění, proto je vhodné přenechat tuto činnost profesionálům. Odborný pracovník pracuje s řetězovou pilou přímo v korunách vzrostlého stromu. Pokud na strom není možné vylézt, využívá se vysokozdvižné plošiny, která přinese pracovníkovi o něco větší bezpečí.

 

Jak postavit dřevěnou terasu

Terasa u domu poskytuje prostor pro posezení s rodinou nejen v teplých letních dnech. Jestliže zvažujete její pořízení, obraťte se s důvěrou na profesionální firmu, která Vám terasu zhotoví na míru a kvalitně. Terasu si pak budete moci užívat celoročně, i když zahrada již bude zazimovaná.

Jak na podzimní prořezávání stromů

Víte, kdy začít prořezávat stromy? Víte, kdy je nejlepší období pro řez? Na tyto a mnohem více otázek se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Jaké jsou druhy zimních zahrad a jak vybrat tu správnou?

Zimní zahrady jsou malou oázou klidu a souznění s přírodou, kterou můžeme využívat celoročně. Ovšem není zimní zahrada jako zimní zahrada. Existuje několik typů zimních zahrad, přičemž každá vyžaduje jiný způsob udržby. Přemýšlíte o výstavbě zimní zahrady, ale nemáte představu o tom, jak by vlastně měla vypadat? Náš článek vám může napomoci zorientovat se v zimních zahradách tak, abyste měli lepší představu o tom, která je pro vás ta nejvhodnější.

Oživte zahradu jezírkem

Ještě, než se pustíte do vybudování zahradního jezírka, zvažte jeho velikost vzhledem k pozemku. Neméně důležité je také jeho umístění zejména s ohledem na bezpečnost dětí a domácích zvířat.