Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Celoskleněné dveře

Potřebujete opticky zvětšit prostor? Chcete ve svém domově nějakou skvělou inovaci? Potřebujete doma nebo v kanceláři více světla? A přemýšlíte, jak to zařídit? Možná pro vás máme odpověď. Slyšeli jste někdy o celoskleněných dveřích nebo stěnách? Dveřích vyrobených z bezpečnostního skla, které dokáží naprosto změnit vzhled místnosti? Nejspíš se k vám nějaké nenápadné informace dostaly, ale nevěnovali jste jim pozornost. Nyní je ten pravý čas takové informace získat.

Jak vzniká sklo na výrobu dveří

Celoskleněné dveře se vyrábějí z bezpečnostního kaleného skla. Odolnost tohoto skla je výsledek složitého postupu při výrobě, kdy se sklo zahřeje nejprve na teplotu přes 620 °C a poté prudce ochladí vzduchovou sprchou.
Zatímco teplota na povrchu skleněného materiálu rapidně klesá, uvnitř je sklo stále teplé. V tomto momentě vzniká uvnitř skla takzvané tažné pnutí, na vnější straně naopak tlakové napětí. Toto nové rozložení napětí má vliv na mechanickou, teplotní i ohybovou odolnost vzniklého kaleného skla, které je tak na nesrovnatelně vyšší úrovní, než obyčejné nekalené sklo.

Bezpečnost skla

Obavy z poškození samotného skla nebo naopak z toho, že mohou skleněné dveře z kaleného skla způsobit úraz, např, když máte malé a divoké děti, nejsou na místě, protože míček, hračka, batoh nebo sklenička sklu neublíží. Hrozba poškrábání ostrým předmětem straší neznalé zájemce hned po vysoké ceně snad úplně nejvíce. Přitom jsou to právě skleněné dveře, které mohou být mnohem odolnější, než běžné dřevěné dveře z hobbymarketu.

Kalené sklo rozbijete jen těžko. Nebezpečí hrozí jen v okamžiku, kdyby došlo k prudkému nárazu na roh, ale ani tak není nutné se bát, protože rozbitím se kalené sklo rozpadne na neřezavé kousky, nikoliv na ostré střepy. Každý jistě zná bezpečnostní skla u automobilů, která jsou obdobná.

Výhody versus nevýhody skleněných dveří

Výhody převažují nad nevýhodami. Ale vše samozřejmě záleží na tom, co od prosklených dveří očekáváte a jaké máte nároky a požadavky.
Pravděpodobně největší výhodou a nejčastějším důvodem k pořízení celoskleněných dveří je, že prosvětlí celou místnost. Ať se jedná o kancelář, obchod či byt, celoskleněnými dveřmi nebo stěnami získáte opticky více prostoru a nesporně i více světla. Získáte odlehčený a vzdušný prostor. Prosklené dveře dokáží dokonce přivést světlo tam, kde by to normálně nebylo možné a nebo v omezeném množství. Třeba předsíň nebo koupelna. Na toaletě si pravděpodobně ponecháte neprůhledné dřevěné dveře, ale propojit kuchyň s jídelnou nebo obývací pokoj s chodbou je přímo výzva.

Další obrovskou výhodou skleněných dveří je jejich odolnost vůči běžně používaným chemickým čistidlům v domácnosti. Zde jsou prakticky neomezené možnosti pro poctivé hospodyňky, které milují pořádek.
Ani hluk vás nepřekvapí, protože prosklené interiérové dveře mají díky speciálním úpravám podobné protihlukové vlastnosti jako klasické dveře, příliš si tedy v tomto ohledu nepohoršíte.

Celoskleněné dveře vám poskytnou i nádech luxusu. A to nejen díky svému vzhledu, ale i díky doplňkům, se kterými je dovedete k dokonalosti.
A navíc jsou prosklené dveře k mání, buď otočné a nebo posuvné. Tedy další vlastnost, která konkuruje klasickým dřevěným dveřím.

Doplňky

Kování, kliky, koule, úchyty, madla, panty, závěsy, zárubně, elektronické zámky, to vše nejenže můžete, ale doslova musíte vašim skleněným dveřím dopřát. Dokonce v různých moderních barvách. Nejčastěji stříbrná, zlatá, měděná, bronzová, v matném nebo lesklém provedení. Vše se odvíjí od celkového vzhledu vašeho interiéru a vašeho vkusu.

Rozměr dveří také není překážka

Celoskleněné dveře začínají vždy na tloušťce skla 8mm, ve chvíli, kdy přemýšlíme o větších plochách skla, může se dle toho měnit i tloušťka skla. Standardní rozměr skla je shodný se standardními dveřmi – 900x2000 mm, samozřejmě se dají vyrobit a použít mnohem větší celoskleněné dveře, velikost může být třeba 1500x3000mm, ale k těmto formátům musí být vždy navrženo odpovídající vhodné kování, které celoskleněné dveře unese. Podrobnější informace vám rádi poskytnou např ve firmě Fronton, která se mimo jiné zabývá i montáží celoskleněných dveří.

Jedinou nevýhodou pak nakonec zůstává cena těchto dveří, která je stále o něco vyšší, než u dřevěných dveří, ale i tato nevýhoda se postupem času mění a skleněné dveře získávají na popularitě a výhody, které získáme s těmito dveřmi smažou nevýhodu vyšší ceny.

Moderní design

Ač si mnoho lidí stále myslí, že vám prosklené dveře vezmou soukromí, není tomu tak. Jednoduše řečeno, skleněné dveře nemusí být jen čiré a průhledné. Je na výběr mnoho dekorů, typů prosklení a úprav skla, např gravírování, pískování nebo digitální tisk.
Sklo může mít různý reliéf nebo může být hladké. Nejznámějším reliéfem je kůra nebo činčila, čím dál modernější jsou geometrické náměty. Spirály, vlnky, kruhy, čtverce nebo motivy inspirované přírodou, květiny, stromy, zebra, listy. Trošku extravagance přinesou vzory inspirované asijskou kulturou, vzory s písmem nebo retro vzory. Na děti a dětské pokoje se samozřejmě nezapomíná, a tak jsou v nabídce i dětské vzory plné barev, veselosti, nedbalosti, zvířátek a dětských motivů.

Na celoskleněné dveře a stěny můžete, jak vidíte, nechat aplikovat rozmanité vzory a barvy, kterými celou plochu i prostor zpestříte vytvoříte moderní útulné prostředí. Navíc se tím rozehraje zajímavá hra světla a stínů, když slunce dveře prosvěcuje a během dne mění světlo směr a intenzitu.

Fotografie