Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Revitalizace bytových domů

Každý dům i byt má určitou životnost. Většina z nás slyšela o tom, že panelové domy ze sedmdesátých let měly vydržet pouhých dvacet let a tudíž už nějaký ten pátek přesluhují. Bytová situace v naší republice však není růžová, nové byty se sice staví, ale jejich cena často dosahuje astronomických výšin. O něco „lidovější“ ceny najdeme u starších bytových domů. Zde však může potenciální zájemce narazit na poněkud neuspokojivý stav bytu. Řešením tohoto rébusu je revitalizace. Ať už jste majitelem celého bytového domu nebo jen jednoho bytu, revitalizací nejen zvednete komfort svého bydlení, ale především hodnotu nemovitosti.

Pravdou je, že taková rekonstrukce je proces prašný, finančně náročný, je-li prováděna svépomocí, pak i zdlouhavý. Zasáhne všechny partaje. Výsledkem ale budete nadšeni a nájemníci vašich bytů také. A pokud k práci přizvete kvalitní odbornou firmu, bude revitalizace provedena rychle a bez problémů.

Kromě vlastních oprav bytových jednotek je na majiteli bytového domu zajistit i práce ve společných prostorách domu. Vstupní hala se schránkami, výtahem a schodištěm, bývá velmi často nejvíc „postižena“ uměleckými díly dětí či výrostků, mnohdy vyškrabanými do omítky. Tady už pouhý nový nátěr nepomůže. Zvažte, jestli by nebylo vhodné místo flikování jednotlivých rytin udělat nové omítky a zároveň třeba nový podhled nebo jiný zajímavý architektonický prvek. Kromě estetického přínosu dojde také ke zhodnocení celé nemovitosti. Neotřelá výmalba obyvatele domu také potěší. Firma, zabývající se malířskými pracemi, vám doporučí vhodné barvy, je jasné, že nároky na výdrž nátěru jsou u bytových domů výrazně jinde, než když si doma malujeme obývák. Otěruvzdorné nátěry či barvy s obsahem nanočástic jsou posly budoucnosti.

Další oblast, kde lze nahnat plusové body, jsou sklepní kóje. Pouhá jejich existence umí zvýšit hodnotu bytu, pokud však zainvestujete i do jejich oprav, nebudete litovat. Jistě, sklep není na první pohled vidět, ale právě proto, že není na očích, je třeba se o něj řádně postarat. Zde doporučujeme zvážit především opravy, které povedou ke zvýšení bezpečnosti. Pevné, bezpečnostní dveře místo vetché laťkové branky, kterou je navíc dovnitř vidět, zajistí ochranu majetku a klidné spaní.

Veškeré stavební práce je třeba dobře naplánovat, aby na sebe logicky navazovaly. Domluvit s řemeslníky termíny, aby si nešlapali na paty a zároveň nevznikaly zbytečné prodlevy, které celou revitalizaci nepříjemně zdrží. Pokud máte čas a chuť, můžete se do organizace pustit sami. Možná ale velice brzy zjistíte, že nervy máte jen jedny a celý projekt raději svěříte do rukou stavební firmy. Při jejím výběru si zjistěte, zda nabízí všechny potřebné práce, abyste nemuseli řemeslníky pro některé dílčí části revitalizace hledat sami zvlášť.

I když některé firmy působí po celé republice, vždy je lepší poptat firmu z vašeho okolí. Dojíždění nebo ubytování dělníků ve vzdálených destinacích může zvednout vaše náklady nebo způsobit komplikace. Chcete-li například revitalizovat bytový dům v Brně, oslovte brněnskou stavební firmu KADAŇKA stav s.r.o., určitě neprohloupíte.

Fotografie