Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Výstavba domu na klíč

Výstavba domu na klíč je v současnosti velmi elegantním řešením pořízení nového bydlení. Doby, kdy bylo snazší stavět svépomocí, jsou zřejmě (minimálně na několik let) pryč. Mezi lidmi totiž pomalu ubývá manuálně zručných laiků, jež jsou zároveň ochotní odpoledne či víkendy věnovat práci na „cizím“. Neustále se taky snižuje počet absolventů odborných škol a učilišť, tedy vyučených zedníků, klempířů, tesařů a všemožných dalších řemeslníků, jejichž ruce jsou pro stavbu domu zapotřebí. Většina z nich se raději nechá zaměstnat u stavební firmy, která jim poskytuje jistotu práce a výdělku, nebo s nějakou renomovanou firmou externě spolupracují a tedy jsou pro soukromé drobné zakázky prakticky vyblokovaní.

Stavba domu tak zvaně na klíč znamená zadání práce stavební firmě. Investor si může vybrat, jaký rozsah prací firmě svěří. Některé firmy pracují od prvního kopnutí, služeb jiných můžete využít mnohem dříve. Kdo někdy stavěl, tak ví, že stavba začíná na papíře. Vypracování projektu, souhlasy se stavbou kvůli vydání stavebního povolení, inženýrské práce s napojením na příslušné sítě, zajištění stavebního materiálu a techniky, konečně už kopání základů, koordinace všech prací tak, aby na sebe logicky navazovaly. Není toho rozhodně málo.

Navíc v době, kdy existuje nespočet stavebních materiálů a postupů a kdy různé typy domů vyžadují jiné postupy, je stavba domu pro laika poměrně dost velké sousto. A protože dům stavíme zpravidla jednou za život, není metoda pokus-omyl tak úplně na místě.

Stavební firmy, které se věnují stavbám na klíč, si velice dobře vybírají své zaměstnance a spolupracovníky, neboť jimi odvedená práce je jejich vizitkou. V dnešní době internetu a recenzí na něm se případné špatné reference velmi rychle šíří.

Odborné firmy využívají při práci průmyslové stroje a nástroje, které práci zefektivňují a zrychlují, což je na výsledné stavbě vždy vidět. Většinou vám také zajistí výhodné ceny materiálů díky velkým objemům zboží, které objednávají.

Stavbu domu na klíč zvažte minimálně v případě, že jste si při čtení tohoto textu byť jen jednou řekli „Aha, to jsem nevěděl (nebo nevěděla)“! Protože takových ne úplně příjemných aha momentů vás při stavění domu potká ještě mnoho. A je opravdu velmi pohodlné, když je za vás může vyřešit někdo jiný.

Fotografie