Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Bezrámová okna, ničím nerušený výhled

Bezrámová okna jsou moderním desingovým prvkem, který se v architektuře stává stále populárnější. Existují různé typy oken, které lze označit jako „bezrámová“. Nicméně aby byla skutečně bezrámová, musí být bez jakéhokoli viditelného rámu nebo lišty. Tento typ oken poskytuje maximální výhody, jako je lepší výhled, zvýšený tok přirozeného světla a větší neprůzvučnost. Tato okna mají větší schopnost tlumit hluk zvenčí, což může být výhodu pro ty, kteří žijí v rušných oblastech nebo v blízkosti komunikací.

Jednou z největších výhod bezrámových oken je nerušený výhled do venkovního prostoru. Tyto okna nabízejí mnohem větší výhledové pole než okna s rámem a poskytují výhled bez přerušení nebo rušení od viditelných rámových profilů. Díky zvýšenému toku přirozeného světla se také interiér jeví prostornější.

Různé tvary a velikosti

Bezrámová okna jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech. Okna je možné napojit a kombinovat s hliníkovými systémy, například s posuvnými a balkónovými dveřmi a také s klasickými vstupními dveřmi a okny.

Možností je i provedení ve formátu čtyřskla. Čtyřsklo je druh bezpečnostního skla složeného z několika vrstev skla a pružného meziprostoru, který zajišťuje jeho odolnost vůči nárazu. V případě nárazu se sklo roztříští, ale skleněné střepy zůstanou držet na pružném meziprostoru, čímž se minimalizuje riziko zranění osob a poškození majetku. V praxi se čtyřsklo často používá jako součást dveří a oken, aby se minimalizovaly tepelné ztráty a snížila se energetická náročnost budovy.

Výhody bezrámových oken

  • Lepší výhled – bezrámová okna poskytují maximální výhled, protože nemají žádný rám
  • Více světla – propouští do místnosti více světla. To může být výhodné zejména v prostorách, které potřebují více přirozeného světla, jako jsou místnosti na severní straně budovy
  • Lepší hluková izolace – bezrámová okna jsou většinou vyrobená ze silného laminovaného skla a lépe tlumí hluk zvenčí než klasická okna s rámem.
  • Moderní design – bezrámová okna mají velmi moderní vzhled. Mohou být využita jako architektonický prvek, který zvyšuje estetickou hodnotu budovy. Jsou velmi populární zejména v moderní architektuře a interiérovém designu a hodí se do minimalistického a moderního stylu
  • Snadnější údržba – bezrámová okna mají méně částí, a jsou tak snadněji udržovatelná. Nemají rámy, do kterých by se mohl dostávat prach, pavučiny a jiné nečistoty

Prémiová okna a dveře

Firma Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. je profesionální a spolehlivý tým odborníků v oblasti distribuce a montáže oken a dveří. Jsou připraveni společně s vámi plánovat a nalézt optimální řešení a uskutečnit vaše představy. Nabízí kompletní portfolio služeb od nabídky výrobků prémiové kvality, zpracování projektu, přípravy výroby, až po montáž a řízení stavby v domech, bytech i komerčních objektech na území  Ostravy a okolí.

Více informací na webu firmy Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. .

Fotografie