Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

6 kroků, jak zvýšit hodnotu vašeho bytu

Chystáte se prodávat a byt rádi byste za něj utržili co nejvíce peněz? To je pochopitelné. Přinášíme vám 6 tipů prověřených léty zkušeností, které jeho hodnotu mohou navýšit.

Začneme tím složitějším a finančně nákladnějším, a to je rekonstrukce některých místností v bytě. Zároveň se však tato investice s vysokou pravděpodobností vrátí při prodeji, není proto třeba se jí obávat. Je dobré mít na paměti, že každému se líbí něco jiného, a proto by všechny zásady v bytě měly být více účelové, než líbivé. Příklady podporující toto odvážné tvrzení uvedeme u konkrétních tipů.

Zájemci o koupi se kromě celkové dispozice bytu nejvíce zajímají o stav koupelny a kuchyně. Je to logické, v těchto místnostech trávíme hodně času a vyžadujeme, aby nám zde nic nepřekáželo a nic nechybělo.

1. Rekonstrukce koupelny není potřeba vždy, ale pokud je ve vašem bytě ještě umakartové jádro, pak je skutečně nezbytně nutné ho vyměnit za jádro zděné. Sebevyladěnější kachličky ani supermoderní sprchový kout s masážními hlavicemi vám hodnotu nemovitosti nezvýší tak, jako prostě zařízená zděná koupelna. Dbejte také na precizní provedení rozvodů vody a odpadů a sofistikované umístění elektrických zásuvek, vypínačů a světel. A až budete zájemce o koupi provázet, nezapomeňte na tyto důležité detaily také náležitě upozornit! S koupelnou je potíž, že někdo chce jen prostorný sprchový kout a jiný zase vanu. Nejlepší řešení je zvolit sprchový kout a nachystat případně odpady i pro vanu, pokud se vejde. V koupelně oceníte také kombinaci podlahového topení pro komfort chůze a žebříku, na kterém se dají sušit ručníky či oblečení. Myslete na to, že pořízení nejdražších obkladů či dalších komponentů se vám pravděpodobně nepromítne do ceny, za kterou byt prodáte.

2. Úprava kuchyně je potřeba zejména tam, kde je starší kuchyňská linka a chybí technické zázemí pro moderní (i když dnes už vlastně naprosto běžné) spotřebiče. Pro většinu z nás je standardem myčka nádobí, výkonný odsavač par a čím dál častěji také indukční deska. Myslete na to, že pro její připojení je potřeba jiné napětí. I zde platí, že potenciální zájemce ocení spíše dobře nastavený systém, než design dvířek linky. Ani drahé spotřebiče cenu nemovitosti nezvednou.

3. Elektrické rozvody a topení v dobré kondici. Rozhodně neprodávejte byt s letitými hliníkovými elektrickými rozvody. Je to krom jiného dost nebezpečné. Dobře řešené topení zájemci jistě ocení.

4. Zateplený byt rovněž prodáte o něco výhodněji. Zejména v dnešní době energetické krize. Bez debat.

A s tím souvisí také pátý bod a to případná výměna oken, pokud už mají nejlepší roky za sebou a nedejbože jimi někde v chladných měsících profukuje.

6. Úprava stěn. Odstranění případné plísně (a jejího původu!), opadávající omítka, šmouhy po haváriích vody nebo stopy po sádrování děr či naopak jejich vrtání. To všechno musí pryč, stejně jako třeba otrhané tapety po babičce nebo povrch zdi zničený od domácích zvířat. Cokoli z tohoto bude dělat horší službu, než prostě bíle vymalovaná zeď. Ale! není třeba investovat do drahé výmalby celého bytu, protože (jak už bylo několikrát zmíněno) pokud se zájemcům vámi vybrané barvy nebudou líbit, určitě vám za ně nepřiplatí.

Žhavým tipem realitních makléřů a zároveň posledním tipem od nás, je správné nafocení bytu. Inspirovat byste se měli fotkami z katalogů obchodů s nábytkem. Žádné pracholapky, osobní fotky, suvenýry z cest. Žádné stojánky s časopisy, dokonce ani příliš mnoho pokojových rostlin, spíš prázdné dekorace, maximálně svíčky a pár fancy knih na poličkách. Takové interiéry prý zájemce zaujmou nejvíce. Zřejmě proto, že si na prázdné podlaze představí fotky své rodiny ze své dovolené snáze, než na stěně plné vašich vzpomínek.

Při rekonstrukci bytu k prodeji se určitě obraťte na odbornou firmu, kromě zkušeností se všemi potřebnými pracemi často mohou nabídnout i slevy materiálu a díky skladovým zásobám, které mají, se nestane, že se rekonstrukce nepříjemně protáhne.

Fotografie