Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Jak využít podkroví

Podkroví rozhodně není radno vyškrtávat ze seznamu obytných částí domu. Prostor, který se tam skrývá, totiž nabízí nevídané možnosti.

Ať už plánujete z podkroví udělat regulérní byt, nebo jenom další místnost(i), je třeba zamyslet se nad specifičností tohoto prostoru.

Zkosená stěna vypadá kouzelně, a s trochou estetického cítění z ní lze udělat velkou přednost celého prostoru.

Půdní vestavby jsou v posledních letech stále oblíbenější a oblíbenější. Aby taky ne, vždyť výsledný prostor je naprosto jedinečný.

Jedna z prvních otázek většinou bývá – co se zkoseným stropem? Využít nízkou stranu místnosti pro úložné prostory? Jistě, zdá se to být velice praktické, avšak je třeba si uvědomit, že bude třeba se pro všechny věci v takovémto prostoru neustále shýbat, což se může časem stát značně nepohodlné.

Umístit do nízkého prostoru postel také není úplně vhodné, i když to napadne hodně lidí. Při vstávání by však mohlo dojít k úrazu, a také potom prostor z postele působí velice stísněně.

Co se ale naopak do zkoseného místa hodí? Tak například odpočinková zóna – gauč, konferenční stolek, případně televize. Zde celek naopak působí velmi útulně. Také květiny zde vypadají famózně.

Místo pod střešním oknem také lidé často volí jako svou pracovnu. Aby taky ne. Denní světlo je přirozené a dobře se při něm pracuje.

Pomocí sádrokartonu lze prostor upravit přesně tak, jak chcete a potřebujete. Rozhodující je u sádrokartonářských prací jak kvalita materiálu, tak i preciznost provedení práce. Proto je dobré obrátit se s tímto na odborníky.

Firmou, která provádí jak půdní vestavby, tak i sádrokartonářské práce v Brně, je EcoDomy s.r.o. Na jejich webových stránkách www.ecodomy.cz se dozvíte mnoho dalších informací. Abyste získali představu o tom, jak firma svou práci odvádí, rozhodně na stránkách nezapomeňte navštívit sekci „Realizace“, kde se můžete pokochat fotografiemi z různých staveb.

Fotografie