Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Jaký je postup při výsevu trávníku

Plánujete výsev trávníku? Líbí se vám představa krásně zelené plochy, která by zútulnila bezprostřední okolí vašeho domu?

Způsobů, kterými lze založit trávník je hned několik. Záleží čistě na vás, jakou cestou se vydáte, abyste docílili toho, že plocha kolem vašeho domu bude tím nejhezčím místem k odpočinku i relaxaci široko daleko.

V zásadě existují dva způsoby, kterými můžete docílit krásné zelené travnaté plochy, jež poskytne příjemné zázemí, a to nejen na pohled, ale také v rámci trávení volného času s rodinou či přáteli.

 ZALOŽENÍ TRÁVNÍKU

Jak již bylo zmíněno výše, pakliže toužíte po krásném trávníku, můžete jej docílit například prostřednictvím:

Osetí travní plochy

Osev travní plochy vašeho pozemku je velmi snadno uskutečnitelný, a to díky profesionálním strojům, které si bez problémů poradí s veškerou předseťovou přípravou podloží. Profesionální stroje pomohou s úpravou terénu. Po urovnání zapravíme vybrané osivo do půdy a lehce ji přiválíme, čímž půdě obstaráme perfektní podmínky pro vzklíčení osiva na vašem pozemku. Jedná se o hojně používaný postup, který má navíc své kouzlo a je možné jej realizovat svépomocí nebo využít služeb odborníků, kteří vám se založením trávníku rádi pomohou.

Setý trávník je nenáročný, co se požadavků na půdu týče, avšak jedná se o živý organismus, a tak je potřeba si připomenout, že každý trávník potřebuje svůj čas a prostor, aby mohlo každé jedno semínko správně vyklíčit a následně vytvářet spolu s ostatními celek, tedy hustě zatravněnou zelenou plochu. Následně je třeba trávník pravidelně kosit, v následujících letech na jaře a na podzim vertikutovat a v případě potřeby také pohnojit vhodným hnojivem. Vhodná závlaha trávníku prospěje.

Ideální období pro osévání travní plochy, pakliže se vydáte cestou vybudovat si trávník ze semínek, je v měsíci březnu a dubnu.  Nejlepší doba pro založení trávníku výsevem je také časný podzim – září a říjen, s tou výhodou, že se trávník v této době nemusí zalévat a pěkně se ujme a příští rok již máte kvalitní trávník k plnému použití, v létě v době přísušků trávník opět ocení zavlažení.

Travního koberce

Pakliže se rozhodnete pro travní koberec, postup přípravy půdy je totožný jako u výsevu s tím rozdílem, že plochu ještě navíc doplníme o vrstvu substrátu. Při samotné pokládce travního koberce dbáme na to, aby jednotlivé pásy koberce na sebe bezprostředně navazovaly a jakmile dokončíme pokládku, koberec uválcujeme, zavlažíme a opět dopřejeme budoucímu trávníku dostatečný prostor s následnou péčí, kterou zahájíme první rok pouze pokosem a zálivkou.

V případě, že si nevíte rady či potřebujete se založením vašeho nového trávníku poradit – firma MELOUNOVÁ, s. r. o. nabízí komplexní zahradnické služby, a to nejen v městě Brně.

Fotografie