Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Úklid koupelny

Jistě se mezi námi najdou tací, pro které je úklid domácnosti příjemným relaxem, a pohled na dokonale se lesknoucí podlahy a nábytek bez smítka prachu je naplňuje libými pocity. Je nás takových myslím menšina, pro většinu populace (a přiznejme, že emancipace neemancipace spíše tedy její ženskou část) představuje úklid nutné zlo a při posezení s kamarádkami se předháníme, komu která činnost více vadí. Mezi nejdiskutovanější činnosti patří jednoznačně úklid koupelny. Každý člen rodiny projde denně koupelnou několikrát, přítomnost vody a různých kosmetických či mycích přípravků předurčuje koupelnu být místem, kde je potřeba uklízet skutečně často.

Jak na to, aby jste v koupelně nemuseli „nechat ruce“?

Základem je vybrat vhodné materiály. Obklady s 3D strukturou jsou sice efektní a vzhledné, ale jejich údržba je poměrně pracná. Stejně tak dveře ke sprchovým koutům na sobě mají spoustu nedostupných míst, která budete při úklidu proklínat. Každý materiál se pak dá před započetím užívání místnosti ošetřit nanovrstvou přípravku, který snižuje množství usazených nečistot.

Při samotném úklidu je dobré dbát na pravidelnost! Vodní kámen, jak známo, to je prevít. A čím mocnější vrstva se vám doma vytvoří, tím víc času jejím odstraněním musíte strávit. Nejlepší je tedy zavést si uklízecí rituály, jejichž pravidelným opakováním docílíte toho, že se vodní kámen bude usazovat co nejméně. Například po večerním sprchování setřít vodu ze sprchového koutu hadrem nebo stěrkou. Pak stačí jednou týdně přidat i čistící prostředek na vodní kámen (a je úplně jedno, zda použijete něco komerčního nebo domácí čistič z octa či kyseliny citronové) a sprcha bude dlouho jako nová.

Stejně tak umyvadlo či zrcadlo je lepší několikrát týdně (třeba při čištění zubů) přejet utěrkou z mikrovlákna než dvakrát měsíčně zuřivě drhnout zažranou špínu.

Největším nepřítelem snadného úklidu jsou desítky lahviček, flakonků, sponek, hřebenů, holicích strojků a dalších nezbytností rozestavěných na umyvadle, vaně, zrcadle, prostě kdekoli a často též úplně všude, kde to jde. Než to člověk všechno odskládá, otře plochu a pak zase naskládá zpátky, to je času a času. Buď můžete tyto věci eliminovat, nebo si pořiďte boxy, do kterých je naskládáte. Usnadníte si práci a ještě to dobře vypadá.

Šikovným pomocníkem proti skutečně urputně držícímu vodnímu kameni je parní čistič. Záleží ovšem na jeho kvalitě, tlaku a výkonu. Pořizovací cena dobrého přístroje se může vyšplhat na několik tisíc korun a v některých domácnostech pak navzdory dobrým předsevzetím stejně stojí opřený v koutě, protože práce s ním vyžaduje jistý čas.

Úplně nejlepším zlepšovákem pro snadný úklid nejen koupelny je využít služeb úklidové firmy. Její pracovníci mají profesionální prostředky i vybavení k tomu, aby uklidili skutečně důkladně a pro vás i bezpracně. Není nad ten pocit, kdy přijdete po těžkém dni z práce do uklizeného a voňavého bytu a místo lítání s prachovkou si můžete uvařit oblíbenou kávu nebo si hrát s dětmi.

Fotografie