Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Jaké může být podkrovní bydlení?

Milujete vzhled půdních vestaveb? Láká vás tento typ bydlení a stále přemýšlíte, že svůj sen konečně zrealizujete? Tento druh bydlení má díky svým zkoseným stěnám opravdu velké kouzlo, které láká řadu mladých i starších lidí. Není se čemu divit, podkrovní byty jsou originální, moderní, velmi útulné a většinou mají i nádherný výhled ze střešních oken na celé město. Bohužel mají i slušnou řádku nevýhod, které si dnes společně ukážeme, abyste nakonec nebyli z bydlení v podkroví nepříjemně překvapeni.

První úskalí začíná hned při vybavování daného prostoru. Samozřejmě, že do něj můžete naházet jakýkoliv nábytek se vám zachce, avšak pokud jste puntičkáři a chcete mít svůj byt snů, budete muset přistoupit k řešení nábytku na míru. Atypická zákoutí a zkosené stěny vám nedovolí jen tak nějaký nábytek. Řešení na míru však bývá finančně náročnou záležitostí.

Další nevýhoda přichází v letním období. Život ihned pod střechou domu nebude v horkých dnech tak růžový. Chcete-li se vyhnout teplotám jako v sauně, pořiďte si kvalitní klimatizaci, která prostor ochladí do příjemných teplot, jež vám nebudou znepříjemňovat každodenní život. Dávejte si však pozor i při větrání. Pokud necháte okno otevřené a začne náhle pršet, zničíte si podlahy i vybavení. S montáží střešních oken to také raději nepřehánějte. Velké množství těchto oken vám může způsobit pocity jako ve skleníku.

Každý druh bydlení má své světlé i stinné stránky, se kterými je potřeba se smířit a přizpůsobit se jim. Nic nemůže být tak dokonalé, jak bychom si představovali. Pokud je tedy bydlení v podkroví snem, od kterého vás nic neodradí, nezbývá, než vám popřát štětí a mnoho spokojenosti. 

Fotografie