Články & návody

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Bezpečí na prvním místě aneb přístroje a zařízení, které ochrání váš domov

Každý z nás zcela jistě touží zabezpečit a ochránit svou rodinu. I když dnes existují mobilní telefony a v případě jakéhokoliv problému je možné hned volat, i tak je důležité nebezpečí krádeže a případnému ublížení na zdraví aktivně předcházet. Navíc zabezpečení domácnosti je podstatné i pro ochranu osobních věcí, a to nejen v době dovolené, ale i při odchodu do práce. Zpravidla existují tři typy ochrany, ze kterých si jistě vyberete to právě řešení pro vás i celou rodinu.

Nevítaným hostům vstup zakázán

Ať už jste v minulosti zažili narušení osobního prostoru nebo jste měli to štěstí, že se vám tato událost vyhýbá, určitě nám dáte za pravdu, že prevence je na prvním místě. Nejjednodušší řešení obvykle nazýváme jako mechanické a jejich účinnost spočívá v obecných radách a zakomponování určitých bytových úprav. Jako první je zcela bezpochyby dobré zvolit bezpečnostní dveře se zabezpečeným zámkem. Jejich hlavní přednostní je, že samotný zámek nelze rozlomit, odvrtat a dveře prokopnout nebo vysadit. Vzhledem k tomu, že na trhu existuje nepřeberné množství typů bezpečnostních dveří jsou každé dveře zařazeny do určité bezpečnostní třídy (RC), která čím vyšší je, tím vyšší je i garantovaná bezpečnost. Na našem tuzemském trhu se lze nejčastěji setkat s variantami RC2-RC4 s tím, že vyšší třídy už se podobají spíše trezorům a nejsou tak snadno dostupná. Dříve byly hitem k zabezpečení dveří i tzv. bezpečnostní řetízky. Ty však dnes již nejsou nutné a zcela postačí zvolit kvalitního výrobce dveří a zámků, které se taktéž dělí do kategorií dle spolehlivosti.

Kromě dveří se zloději mohou do vašeho bytu nebo domu dostat oknem, a proto je nutné i tyto prostory zabezpečit. Zejména v přízemních patrech stojí za uvážení mříže nebo bezpečnostní fólie na okna zabraňující jejich rozbití. Skvělou službu udělají i exteriérové žaluzie, které lze před odjezdem zcela zatáhnout a způsobit tak další překážku pro nechtěné návštěvníky.

Snadné řešení bez vynaložení finančních prostředků

Co se týče obecných doporučení, které nevyžadují zcela žádnou nebo minimální investici, je dobré pořídit si kukátko nebo telefon ke dveřím, prostřednictvím kterého zjistíte, kdo na vás zvoní. Taktéž je dobré vyvarovat se sdělování světu prostřednictvím sociálních sítí, jaké máte doma vybavení a kdy jedete na dovolenou. To platí i pro postování fotek z dovolené. Každému logicky smýšlejícímu člověku totiž dojde, že pokud jste zrovna na dovolené, nebudete zároveň i doma. Mnohem lepší je tedy tento trend omezit a zážitky včetně fotografií sdílet až po návratu nebo jen s úzkým okolím svých blízkých. Benefitem je také mít dobré sousedské vztahy. Stačí jeden všímavý soused a o bezpečnost domácnosti bude po dobu vaší nepřítomnosti vždy postaráno.

Pokud žijete v panelovém domě je také důležité, aby klíče od společných prostor a vchodových dveří měli pouze osoby, které v domě žijí. Naopak bez ohledu na to, kde žijete, je podstatné mít správně osvětlený prostor vchodových dveří, kde se zloději často ukrývají a ve skrytu tmy čekají na svou chvíli.

Poslední a taktéž velmi zásadní je neukládat cennosti pohromadě a na jednom místě. Zlodějům byste velmi usnadnili práci a s největší pravděpodobností by vám z vašich cenností nic nezbylo. Pokud dojde na nejhorší, je výhodné mít zpracovaný i soupis cenných věcí, který následně poskytnete policii a zvýšíte tím šanci nálezu a navrácení věcí.

Ochrana 24 hodin, 7 dní v týdnu

Další možností ochrany je tzv. elektronické zabezpečení prostoru, které spočívá v celé řadě organizačních a technických opatření. Jako první je zcela zásadní určit plochy, které chcete zabezpečit. I když by se dalo předpokládat, že se zabezpečí celý objekt, obvykle tomu tak nebývá. Celé řešení je totiž nejen finančně náročné, ale také často vyžaduje konzultaci s odborníkem, který se správným rozmístěním systémů napomůže. Po vybrání místností přichází na řadu výběr detektorů, kde lze zvolit např. detekci otevření dveří, oken, pohybu nebo rozbití skla. V případě, že jakékoliv zařízení zaznamená neobvyklou situaci, spustí poplach a vyšle upozornění nejen vlastníkovi domu či bytu, ale i integrovaným záchranným složkám. Pro předejití zbytečného výjezdu nebo sledování situace online se detektory často doplňují i tzv. IP kamerami, které přenášejí online situaci do vašeho chytrého zařízení. Kromě kamer a zabezpečovacího systému je také šikovným zařízením alarm. Ten je obvykle umístěn u dveří a při odchodu se zadá příslušná číselná kombinace. Pokud při vaší nepřítomnosti do domu někdo vstoupí a alarm neodkóduje, dojde ke spuštění sirény a zároveň k zaslání informace o nebezpečí na vlastníka domu a IZS. Výhodou těchto zařízení je i fakt, že jsou často vybaveny i hlásiči požáru, úniku plynu a vlhkosti. Znehodnocení majetku, tak lze předejít nejen při krádeži, ale i např. v případě prasklé odpadní hadice.

Chytrá domácnost

Zvolíte-li elektronické zabezpečovací systémy, určitě volte takové, které je možné propojit na smart domácnost. Prostřednictvím svého chytrého zařízení totiž lze ovládat nejen systém zabezpečení, ale i další přístroje a zařízení ve vašem domě či bytě. Ať už jste tedy kdekoliv na světě, můžete snadno sledovat spoustu ukazatelů od toho, kolik vaše domácnost spotřebovává až po to, zda jsou vaše cennosti v bezpečí. A to se zcela jistě vyplatí!

Fotografie