Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Jaké květiny vybrat do kanceláře?

Květiny vždy sloužily k účelu někomu udělat radost, vyčistit ovzduší, dodat místnosti kyslík nebo polapit nežádoucí hmyz. Ani kancelář by neměla být smutná jen proto, že se v ní vyřizují nepříjemné věci, ba právě naopak je dobré trochou zeleně oživit jinak nudné a smutné prostory...

Zázračné nenápadné účinky květin

Jelikož v kanceláři jako pracovník trávíte mnoho času, trápí vás, kromě psychické stránky, nehezkého prostředí i nebezpečná zdravotní varování, ke kterým se v článku dostaneme. Oživit alespoň kout místnosti je tak žádoucí nejen pro úsměv na duši. Právě rohy místností kanceláří jsou vynikajícím místem pro palmy (Phoenix roebelenii, Chamaedora seifrizii, Rhapsis excelsa apod.). Palmy mají rády světlá místa, ale ne přímo slunečná stanoviště. 

Phoenix roebelenii, který znáte spíše pod pojmem Datlovník zakrslý zase pohlcuje nebezpečný xylen, který se používá do tiskařských barev, ředidel apod. Datlovník dorůstá přibližně dvou metrů, stejně jako jeho listy a je opravdu krásnou, od pohledu exotickou rostlinou. Dokonce mu nevadí nedostatek světla v případě, že pro něj nemáte lepší místo v kanceláři, potřebuje však pravidelný přísun vody. 

Chamaedorea seifrizii je zase potřebná tam, kde chybí vlhkost. Ocení ji tedy zejména kanceláře, které trpí zejména na zimu nepříjemně vysušeným prostředím díky celodennímu topení. Tahle rostlina je hotový bambus, který naleznete na mnoha zahradách, snadno se množí, nevadí ji život v květináči a může i posloužit jako živá clona. I tato zelená rostlina bez květů umí odstraňovat škodlivé látky a sice benzen (v barvivech, rozpouštedlech), a dokonce i formaldehyd nebo trichlorethylen. Tato rostlina však roste až do tří metrů, pro které si je strop každé kanceláře dovolit nemůže. Navíc je dobré tuto rostlinu na zimu zastřihávat, stéblo totiž tvrdne a mění se v klasický bambus.

Jedy v kancelářských potřebách

Až z Madagaskaru pak dorazila rostlina Chrysalidocarpus lutescens. Ta se umí postarat o chemické toxiny a je také nádherná. S Chrysalidocarpus lutescens se budete i v chladné kanceláři cítit jako u moře, tato palma je totiž opravdu přímořská. Už možná proto jí prospívá vyšší vlhkost vzduchu. Podobně je na tom i Rhapis excelsa, která může sloužit také jako clona mezi jednotlivými referenty v kanceláři, a která rovněž pohlcuje jedy v tiskařské barvě. Počeštěný Lopatkovec pak vaše zdraví ochrání před alkoholem, acetonem, trichlorethylenem, benzenem a formaldehydem, je tak univerzální rostlinou do kanceláře.

 

Zakládáte svou vlastní firmu a potřebujete získat zákazníky? Vsaďte na online marketing. PPC reklama vám nejen pomůže zvýšit povědomí o značce, ale přivede také nové návštěvníky na váš web a díky tomu vzrostou vaše tržby. Množství peněz investovaných do reklamy si navíc určujete sami, a ztrát se proto nemusíte bát.