Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Vinyl – podlahová krytina pro náročnou domácnost

Za poslední roky jsme se v mnoha bytech a rodinných domech setkávali především s dřevěnými parketami, plovoucími podlahami, či koberci. Tomu je však již konec. Na scénu totiž přichází nový oblíbenec mezi podlahovými krytinami – vinyl. V čem si tento materiál získal příznivce mezi mnoha rodinami?

Výhody

Vinylové podlahy jsou žádané zejména díky své ceně, které mohou dřevěné podlahy jen těžko konkurovat. Za příznivou cenou stojí ještě nenáročná montáž a minimální údržba. Pokládku zvládnete klidně i sami, avšak doporučuji i přes její jednoduchost zavolat na pomoc odborníky, kteří ji zvládnou položit ještě v kratším čase a jistě kvalitněji a pečlivěji.

Co se týče údržby, nevyžaduje vinyl žádný speciální servis. Mnoho odborníků dokonce radí stírat povrch pouze obyčejnou vodou bez jakýchkoliv přidaných přípravků. Nekvalitními přípravky byste mohli podlaze spíše uškodit. Raději se tedy poraďte o vhodném čisticím prostředku s někým zkušeným a kupujte jej zásadně ve specializovaných prodejnách.

Podlaha si taktéž poradí i s velkou zátěží celé rodiny. Pokud nešťastnou náhodou upustíte hrnek s kávou, vínem, či džusem, vinyl tekutinu nepropustí a její dekor se ani neobarví. Stačí nepořádek pouze setřít vodou a po vylitých nápojích nezbydou ani památky, na rozdíl od koberců, do kterých by se tekutina ihned vsákla.

Dřevo, dlažba i kámen

Oblíbený je také díky svému množství nejrůznější dekorů. Nejčastěji se nejspíše setkáme s imitací různých druhů dřeva, které jsou navíc velmi autentické a utvoří tak teplo domova. Populární jsou ale i další imitace přírodních materiálů jako kámen nebo také korek.

Kam je můžeme umístit?

Jasnou volbou pro jejich umístění jsou obývací pokoje, ložnice, či také dětské pokoje. Podle brněnských prodejců se vinylové podlahy dají umístit i do koupelen a kuchyní, neboť jsou odolné proti vlhkosti.