Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Jak se žije v lodním kontejneru

Námořnický styl je stále v kurzu, to jistě víte, ale slyšeli jste o lodním (přepravním kontejneru)? To je také hit a dokonce se tu dá bydlet! Neobydlený sice na první pohled vypadá jako velká psí bouda, ale věřte tomu nebo ne, i takový kalibr bydlení našel řadu příznivců a má něco do sebe. Vy si ho nejprve řádně očichejte, výraznějšího kaučukového zápachu se totiž jen tak nezbavíte. Někdo tu bude mile rád skladovat pneumatiky, takže těm to nevadí, ale co bydlení? Buďte v klidu, překližková podlaha se dá nahradit, ale je nutné provést nejprve sanaci. Řádná dezinfekce a úklid prostor provzdušní a vyčistí. 

Levné, přesto efektivní

Levný stavební materiál v praxi znamená i nízké finanční náklady na pořízení. Nové využití lodního kontejneru je vskutku úžasné a ne zrovna snadno uvěřitelné. Člověk by si řekl, že si z něj někdo dělá legraci, ale ne. Takový kontejner je po proměně slušným bydlením. Ve spoustě městech naleznete tyto kontejnery i opuštěné. Společnosti jsou povětšinou vstřícné a nějaký ten kontejner vám na nákladní auto také naloží. 

Ne všechny kontejnery jsou však vhodné k vašemu nastěhování, je nutná bytelnost konstrukce, vhodný rozměr a neopravovaná místa. Když opravovaná, tak kompatibilní ocelí. Jiný materiál způsobuje rezivění a zpuchření nátěru. 

Když vám cestu někdy zkříží kontejner, možná už si jeden z nich budete chtít nechat. Co třeba menší přístřešek k vašemu zahradnímu posezení nebo domeček pro děti? Nemusíte v něm nutně jen bydlet. Dá se z něj udělat i malý stánek na výrobu párků v rohlíku, stačí jen zapojit fantazii!

Kůlnička na dříví versus vybavení

Do bydlení v kontejneru nemusíte vložit žádnou závratnou částku a bude pro vás něco jako malou garsonkou. I do takto malého prostoru se dá vtěsnat zajímavé a velmi netradiční komponenty.