Články & návody

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.  

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Karissa Corp SEzateplení fasád minerální vatou i polystyrenem.

Trápí Vás vlhké zdivo? Kontaktujte HW - PANTY, spol. s r. o.

Senior Park Hlušovice - alternativa pro domov pro seniory Olomouc.

MBL spol. s r.o. - stříkaný sklolaminát Brno.

ROSA In s.r.o. - rekuperace na klíč.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek na míru Jihlava.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

Zámkář Jan Hanák - nouzové otevření dveří od bytu i auta v Brně a okolí.

DRATEL, s.r.o. - elektroinstalace Brno.

Tepelné čerpadlo jako zdroj tepla

Jestliže uvažujete o možnosti vytápět svůj dům tepelným čerpadlem, obraťte se na odborníky v oboru, kteří Vám vysvětlí a zprostředkují princip vytápění tepelným čerpadlem. Smyslem tepelného čerpadla je odčerpání tepla z jednoho místa na druhé. Díky němu fungují v našich domácnostech ledničky a klimatizace. Dá se ovšem využít i na vytápění a to díky přenosu tepla kapalinou, která má nízký bod odpařování.

V současnosti se vyrábí čerpadla rozdílná dle přívodu tepla, a to čerpadlo typu vzduch - voda, země - voda, voda - voda.

Systém vzduch – voda odebírá teplo z venkovního vzduchu, teplo posléze slouží k ohřevu vody. Toto čerpadlo se snadno instaluje a je nenáročné na potřebné prostory v domě. Instaluje se do teploty – 15 stupňů Celsia.

Systém země – voda odebírá teplo ze země. Díky tomu zajistí nízké náklady na elektřinu. Může se používat celoročně.

Systém voda-voda odebírá vodu spodní, nebo geotermální. Využívá se u studní a má velice nízké provozní náklady.

Nainstalovat tepelné čerpadlo do domu je snadné, nejdříve je však nutné vybrat správný typ. Odborníci Vám zhodnotí otopnou soustavu Vašeho domu a vypočítají tepelné ztráty na topení. Poté se vybere vhodný typ a velikost čerpadla pro Vaši nemovitost. Při instalaci se tepelné čerpadlo napojí na stávající rozvod elektrické energie.

V současnosti je v České republice tepelné čerpadlo uznáno jako ekologický zdroj tepla. Díky tomu je podporováno programem Nová zelená úsporám od Státního fondu životního prostředí ČR. Vámi oslovená firma Vám pomůže vyřídit veškeré doklady a nutnosti k podání žádosti o čerpání z tohoto programu, který je zaměřen na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech.

Jestliže hledáte specialisty na tepelná čerpadla v Ostravě, obraťte se na naši firmu. Sejdeme se s Vámi na místě instalace a probereme nejlepší řešení Vaší otopné soustavy. Zpracujeme projekt Vám na míru, tak aby výsledek byl maximálně přínosný pro Vaše náklady za energie. Následně Vám dovezeme zvolené čerpadlo a profesionálně jej naistalujeme. Domluvíme se s Vámi také na pravidelném servisu, díky němuž zůstane tepelné čerpadlo co nejdelší dobu funkční.

Fotografie