Články & návody

Firmy pro Vás

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění pro bednění stěn, sloupů, stropních konstrukcí. Působnost po celé ČR.

Klempířství Brno - zkušení klempíři, pokrývači a tesaři. Působnost především Brno a okolí. 

T R A M O N T A spol. s r.o. - zámečnictví a kovovýroba Brno.

VRBAMONT s.r.o. - montáž střešních oken Velux v Brně.

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Ostravě a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

Jak odstranit graffiti z fasády a ochránit ji před dalším znehodnocením?

Při příjezdu z práce se vám naskytl pohled na posprejovanou fasádu? Nepropadejte panice – vše se dá nějak vyřešit a odstranění graffiti v dnešní době nepředstavuje žádný závažný problém. Anebo ano? Záleží, jak se k tomu postavíte. Vyčistit fasádu svépomocí není tak snadné, jak se na první pohled jeví. Prozradíme vám, jak graffiti odstranit co nejefektivněji.

Když na všudypřítomné graffiti narážíte na ulici, ani si ho nevšímáte. Jakmile se „umělecké dílo“ objeví na vašem majetku, váš přístup se okamžitě změní. Začínáte barvy ze sprejů vnímat všemi smysly, ale bohužel ne v dobrém. Možná, že kdyby vandal zavítal na legální stěny, bylo by všechno jinak. Vraťme se však k tomu podstatnému – jak odstranit graffiti z vaší fasády?

Ať už jde o čmáranice lihovými fixy nebo barvy ze sprejů, pouhé přemalování obvykle nestačí, protože graffiti zcela nepřekryje.

Další možností je čištění graffiti pomocí speciálních přípravků, které jsou volně k dostání např. v hobby marketech a u specializovaných prodejců. Musíte se však „trefit“ a vybrat si ty správné, které jsou určeny na odstranění specifického typu barvy. Že netušíte, čím sprejer fasádu postříkal? Pak přijměte riziko, že můžete situaci ještě o něco zhoršit.

Mnohem jistější je čištění fasád od graffiti, které provádí profesionálové z AXIOM REAL. Mají bohaté zkušenosti s odstraněním barev ze sprejů, lihových fixů i lepidel a jiných nečistot. Postarají se o to, aby vaše fasáda opět vypadala jako nová.

Po domluvě technik provede vzorové čištění na menší ploše zdiva a vy se na základě výsledku rozhodnete, jestli chcete vyčistit celou plochu. Dalším doporučeným krokem je aplikace antigraffiti nátěru, který fasádu ochrání před dalšími útoky vandalů. Nátěry proti graffiti zabraňují pronikání nečistot hlouběji do struktury fasády a výrazně tak zjednodušují čištění. Více se dozvíte na www.graffiti.cz

 

Fotografie